Kontakt ze światem czyli internet na emeryturze.

Seniorzy do internetu mają stosunek dwojaki. Jedni chętnie uczą się i korzystają z jego możliwości, inni mówią, że to nie dla nich. Warto być w tej pierwszej grupie, bo korzystanie z internetu nie jest skomplikowane, a korzyści są ogromne.

Internet to źródło wiedzy praktycznej. Łatwo można sprawdzić godziny otwarcia sklepu, rozkład jazdy autobusów, dokumenty, które trzeba złożyć w urzędzie i bieżące wiadomości. Taka wiedza praktyczna bardzo ułatwia życie, tym bardziej, że możemy go mieć nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, w telefonie.

Zakupy przez internet? Emerytura to czas wolny, ale nie każdy lubi odwiedzać galerie handlowe. A tu wszystko jest na wyciągnięcie ręki, ceny nierzadko konkurencyjne w porównaniu do sklepowych. Zapłacić za zakupy możemy przy odbiorze lub z góry, poprzez przelew internetowy. I tu dochodzimy do bankowości elektronicznej, może jest trudniej, ale wszystkiego można się nauczyć, a obsługi konta mogą nas nauczyć wnuki.

Co warto wiedzieć o internecie.

Emerytura to czas dla bliskich i znajomych, również tych dawno nie widzianych. Internet z pewnością ułatwi odnowienie kontaktów. W końcu mamy portale społecznościowe, komunikatory, e-maile i wideo rozmowy. Większość tego typu aplikacji jest bezpłatna.

Filmy, seriale, audycje, koncerty, muzyka, wywiady, a nawet książki – czas nadrobić zaległości, ponieważ to wszystko jest w sieci dostępne. Jest to o tyle komfortowe, że sami wybieramy czas oglądania lub słuchania. Czego chcieć więcej?