Jak sprawdzać swoją wiedzę z pomocą internetu?

internet

Szkoła wbrew pozorom to nie miejsce, w którym przekazywana wiedza jest w stu procentach prawdziwa. Nauczyciele mogą się mylić, a nawet robią to często albo sam program jest przestarzały i opiera się na dawno już nieaktualnych informacjach. Na szczęście dziś mamy dostęp do całej wiedzy ludzkości i bardzo szybko możemy zweryfikować to, czego właśnie się nauczyliśmy, musimy tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Każdy z nas na pewno w pierwszej kolejności myśli o sprawdzeniu wiadomości na Wikipedii. To wspaniałe źródło wiedzy, ale trzeba pamiętać, że jest to encyklopedia tworzona przez masę różnych osób, a artykuły często nie są edytowane na bieżąco. Dlatego w przypadku korzystania z Wikipedii ważne jest sprawdzanie źródeł. Nie możemy powołać się na nią, kiedy piszemy wypracowanie, ponieważ jest to produkt wtórny, oparty na innych źródłach. Pod każdym artykułem znajdziesz przypisy i strony oraz książki, na których opierał się autor i to w nich powinieneś szukać tego, co akurat Cię interesuje.

Sprawdź, czy twój podręcznik nie podpowiada Ci żadnych witryn. Zwłaszcza w przypadku nowej ery, twórcy umieszczają w prawie każdym rozdziale materiały uzupełniające, w tym linki, pod którymi możesz znaleźć obszerniejsze wytłumaczenie tematu. Jest to dla Ciebie najpewniejsze źródło wiedzy i sam twój nauczyciel musi je uznać, skoro wybrał dla was właśnie ten egzemplarz. Być może odkryjesz nawet w ten sposób ćwiczenia interaktywne albo znajdziesz dla siebie całkowicie nowe hobby, które sprowokuje Cię do podlegania tematu i w przyszłości wybraniu szkoły o biologicznym albo humanistycznym profilu.

Wejdź na https://halobielsko.pl, żeby poznać więcej ciekawostek tego typu.

Warto sprawdzać też strony prowadzone przez nauczycieli danego przedmiotu. Wielu z nich prowadzi blogi przeznaczone dla uczniów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę albo szukają łatwego wyjaśnienia poruszanych na lekcji zagadnień. Jeśli twój nauczyciel poleca Ci kogoś albo wysyła Ci jakiś link, warto się z nim zapoznać. Nawet jeśli nie lubisz danego przedmiotu, może się okazać, że dany materiał na tyle do Ciebie trafia, że opanowanie zagadnień od razu stanie się łatwiejsze. To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza jeśli na co dzień nie radzimy sobie z nimi sami, a nauczyciel nie chce poświęcać nam czasu poza lekcjami.